Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu! İşte uzaktan eğitimle ilgili yeni kararlar

Yeni corona tedbirlerinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir genelge yayımladı. Yüz yüze eğitim ve sınav sürecine ilişkin esaslarının belirlendiği genelgede bazı yeni kararların alındığı belirtildi.

Buna göre; 12’nci sınıflarda yüz yüze eğitim devam edecek ve 12’nci sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen kurslar cumartesi ve pazar günleri devam edecek.

Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar liseleri ile spor liselerinde 12’nci sınıflar hariç, tüm sınıflar uzaktan eğitime geçecek.

Hazırlık, 9, 10 ve 11’inci sınıflarda da tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecek.

SINAV AÇIKLAMASI

Öğrenciler 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminin birinci sınavlarında 1 Kasım 2020-26 Mart 2021 arasında işlenen konulardan sorumlu olacak ve sınavlar, 3 Mayıs 2021’den itibaren “Ölçme ve Değerlendirme Uygulamaları” konulu yazıda belirtilen açıklama ve kurallar çerçevesinde planlanarak uygulanacak.

12’nci sınıfta yer alan işletmelerde mesleki eğitim dersi ve staj çalışmalarını okulda yapan Anadolu Meslek Programı ve Anadolu Teknik Programı öğrencilerine yönelik zümre öğretmenler kurulu kararı ile belirlenen uygulama kazanımları yüz yüze, bilişsel kazanımlar ise uzaktan eğitim yolu ile verilecek.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı özel eğitim meslek liseleri, özel eğitim meslek okulları ve özel eğitim uygulama okullarının 12’nci sınıfları ile birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan özel eğitim programı uygulanan özel eğitim sınıflarının 12’nci sınıflarında yüz yüze, diğer sınıf seviyelerinde ise uzaktan eğitime devam edilecek.

Özel eğitim okulları ile özel eğitim sınıflarında kayıtlı olup evde veya hastanede eğitim hizmetinden yararlanan öğrenciler için tüm sınıf seviyelerinde uzaktan eğitim yapılacak.

İlginizi ÇekebilirOkullar kapandı mı? MEB'ten ilkokul, ortaokul ve liseler için karar...Okullar kapandı mı? MEB’ten ilkokul, ortaokul ve liseler için karar…İlginizi ÇekebilirMilli Eğitim Bakanlığı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması: Yeni uygulamaların başlayacağı gün belli olduMilli Eğitim Bakanlığı’ndan yüz yüze eğitim açıklaması: Yeni uygulamaların başlayacağı gün belli oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir