MacBook Pro özellikleri sızdırıldı

Apple dün gerçekleştirdiği etkinlikte M1 işlemcili iPad Pro, Mor renkli iPhone 12 ve renkli iMac modelleri görücüye çıkmıştı. Sıradan geçmesi beklenen etkinlikte tanıtılan ürünler tüketiciler tarafından beğeniyle karşılandı. Apple’ın etkinliğinin hemen ertesi günü yeni nesil MacBook Pro’ya ilişkin yeni bilgiler sızdırıldı. 

Apple Türkiye’den iPad’lere zam

Apple bombaları peş peşe patlattı! Büyük sürpriz

MacBook Pro kompakt yapısı ve yüksek performansıyla özellikle profesyonel kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Ancak dizüstü bilgisayarda yeterli sayıda port bulunmaması kullanıcılar tarafından şikayet sebebi haline gelmişti. Apple’ın yeni MacBook Pro modelinde bu durumu çözeceği ve daha fazla port ekleyeceği ortaya çıkan raporlarda yer aldı. 

YENİ MACBOOK DAHA İŞLEVSEL OLACAK

MagSafe portuna bir geri dönüş olacağı da iddialar arasında. MacRumors, çevrim içi olarak sızdırılan görsellerde, USB-C portuna ek olarak Thunderbolt, SD Kart okuyucu ve HDMI yer alıyor. Yani geçmişe bir geri dönüş var diyebiliriz.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, daha fazla bağlantısına sahip MacBook’ların 2021 bitmeden geleceğini müjdelemişti. İsabetli yorumları bulunan analistlerin de bu şekilde yorumlar yaptığını görüyoruz.

Ayrıca yeni nesil MacBook Pro’da Touchbar’ın da kaldırılacağı belirtiliyor. 

KAYNAK: HABER7
Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir