Google’ın bir özelliği daha rafa kaldırılıyor

Google, kullanıcıların herhangi bir konuda soru işaretlerine daha hızlı ve doğru yanıtlar bulabilmesi için “Soru ve Cevap” adında ek bir özellik sunuyor. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar, arama yapmış oldukları konular hakkında soru sorabiliyor ve diğer kullanıcıların sorularını yanıtlayabiliyorlardı.

Google domain adresini 25TL’ye satın aldı

Google Haritalar’a doğa dostu özellik

Google, kullanıcılar tarafından daha çok ulaşmak istedikleri hedefi karşılarına çıkaran bir “aracı” olarak kullanıldığından çoğu Google kullanıcısı Soru ve Cevap özelliğini adeta görmezden geldi. hal böyle olunca da bir Google özelliği daha çok fazla geliştirilemeden internetin tozlu raflarına kaldırılmaya yüz tuttu. 

Destek sayfasında bulunan Soru ve Cevap bölümüne yeni bir uyarı ekleyen Google, önümüzdeki haziran ayında arama sonuçları sayfasında bulunan Soru ve Cevap özelliğinin kullanımdan kaldırılacağını duyurdu. Kullanıcıların 30 Haziran tarihine kadar katkıda bulundukları soru ve cevapların birer kopyasını alabileceğini ifade eden Google, söz konusu uyarı metninde şu ifadelere yer verdi.

KAYNAK: WEBTEKNO, HABER7
Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir